Kodėl verta perkurti internetinę svetainę?

Kodėl verta perkurti internetinę svetainę?

Kodėl verta perkurti internetinę svetainę?

 

Gebėjimas lanksčiai reaguoti į kintančias aplinkybes – vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių verslo įmonės klestėjimą. Tai ypač aktualu, kalbant apie tai, kodėl verta perkurti internetinę svetainę. Internetinės svetainės perkūrimas, visų pirma, reikalingas, siekiant paversti ją funkcionalesne, patogesne vartotojams. O patenkintas vartotojas būtinai sugrįš į Jūsų internetinę svetainę dar kartą ir yra didelė tikimybė, kad iš svetainės lankytojo jis taps Jūsų klientu.

Kad geriau suvoktumėte, apie ką mes kalbame, trumpai apžvelgsime kelių Lietuvoje veikiančių įmonių tinklalapius. Šioje apžvalgoje pristatysime jų privalumus ir trūkumus. Savo apžvalgą pradėsime nuo https://www.baltictransline.lt internetinių namų. Ši įmonė puikiai išnaudojo naujausias internetinių svetainių kūrimo tendencijas.

 

Parinktas pavyzdys Nr.1

 

Viena minėtų tendencijų – navigacija svetainėje. Daugelis didžiųjų verslo gigantų nuo meniu išdėstymo viršuje persiorientuoja į kairėje pateikiamą meniu. Tokia tendencija atsirado pastebėjus, kad kinta vartotojų elgsena internete. Pastarąjį aspektą būtina išsianalizuoti, siekiant perkurti internetinę svetainę. Tai galima padaryti, naudojant statistinius įrankius. Antra vertus, pagrindiniame analizuojamos įmonės puslapyje pateikiami įmonės augimą reprezentuojantys etapai, kurie puikiai gali būti traktuojami ir kaip užklausose naudojami raktiniai žodžiai.

Jie sudaro informacijos blokus, kurie patraukliai atrodo ir traukia vartotojų akį bei paieškos sistemų robotukų dėmesį. Tačiau šie blokai yra neinteraktyvūs ir suteikia mažiau naudos nei trečiame mūsų aptariamame pavyzdyje, apie kurį kalbėsime kiek vėliau, patalpinti informacijos blokai, atitinkantys skirtingas prekių rūšis. Pastarąjį pranašumą lemia minėtųjų blokų interaktyvumas (t. y. naudojant aktyvias nuorodas, šie blokai veda į kitus svetainės puslapius). Tuo tarpu, https://www.baltictransline.lt internetinei svetainei trūksta šio aspekto.

 

 

Analizuojant kitos įmonės www.karbonas.eu svetainę, matome dar vieną trūkumą: meniu laukas pateikiamas pasenusiu būdu – viršuje, o galimybė pagrindiniame puslapyje pateikti informaciją blokais, pagal raktinius žodžius, neišnaudota. Kita vertus, abiejose svetainėse trūksta paieškos laukelio. Paieškos sistemų robotukams „nepatinka“ svetainės, neturinčios minėtos funkcijos. Be to, https://www.baltictransline.lt mobilioji puslapio versija kur kas patogesnė ir, dizaino bei funkcionalumo atžvilgiu, patrauklesnė nei antrosios analizuojamos įmonės.

Parinktas pavyzdys Nr. 2

 

O pastarieji aspektai: dizainas, funkcionalumas, pritaikymas mobiliesiems įrenginiams, taip pat – labai svarbūs. Ne ką mažiau svarbu susikurti mobiliąją aplikaciją, reprezentuojančią Jūsų įmonę. Akivaizdu, kad internetinių svetainių kūrimas – sudėtingas procesas, kurį verta patikėti profesionalams. Tada bus daug lengviau pasiekti tokių tikslų, kaip svetainės lankomumo augimas, vartotojų įsitraukimas, ilgesnis jų naršymas svetainėje.

Apie tai pagalvojo ir https://plienitas.lt svetainės kūrėjai. Jie pasirūpino ne tik paieškoje dažniausiai ieškomų ir įmonės veiklos sferą atitinkančių raktažodžių įpynimu į meniu juostą, bet ir ilgesniu naršymu svetainėje, kurį  lemia net dvi skiltys, skirtos SEO tekstams: Naujienos ir Aktualijos, bei jau minėtas patogumu išsiskiriantis kairinis meniu išdėstymas, sujungtas su prekių blokų pristatymu.

Šis aspektas papildomai įtraukiamas ir į pagrindinį svetainės puslapį. Tai modernus sprendimas, ganėtinai iškeliantis https://plienitas.lt svetainės efektyvumą kitų aptartų įmonių tinklalapių atžvilgiu.

Parinktas pavyzdys Nr. 3

 

Puikiai išnaudojami ir, jau minėti, interaktyvūs prekių aprašymai, kurie yra papildyti instrukcijomis, kurių dažnai pritrūksta gamybinėms įmonėms, kurios neatnaujina savo interneto svetainių. Tiesa, aprašymai naudojami ir pirmosiose dviejose mūsų aptartose svetainėse, tik, jose pristatomos paslaugos, o ne prekės. Vis dėlto, blokinis išdėstymas pagrindiniame puslapyje randamas tik https://plienitas.lt svetainėje.

Apibendrinant, kodėl verta perkurti internetinę svetainę, galima daryti išvadą, kad, tai reikalinga vartotojų patogumui. Interneto vartotojai – potencialūs Jūsų klientai, todėl jie privalo Jūsų tinklalapyje jaustis patogiai. Kita vertus, patogi vartotojams svetainė yra patraukli paieškos sistemoms svetainė. Ko daugiau bereikia?