SEO optimizacija svetainėms

SEO optimizacija svetainėms

SEO optimizacija svetainėms

 

 

SEO (angl. Search engine optimization) – visas kompleksas priemonių, naudojamų optimizuojant svetainę paieškos sistemoms. Kai SEO optimizacija svetainėms žengė pirmuosius žingsnius, buvo svarbu, viso labo, optimizuoti svetainę minėtų sistemų reikalavimams. Dabar SEO procesas – daug sudėtingesnis. Atliekant jį, siekiama: svetainės patogumo lankytojams, jos funkcionalumo, užpildymo kokybišku turiniu.

SEO optimizacija svetainėms yra visapusiškas darbas su tinklalapiu, siekiant iškelti jį kuo aukščiau paieškos sistemų pozicijose. Tai būtina, norint padidinti svetainės lankomumą ir iš to gauti pelną. Taigi, iš ko susideda SEO? Visų pirma, svarbu paminėti, kad egzistuoja vidinė ir išorinė SEO optimizacija.

Vidinė SEO optimizacija susideda iš:

  • Techninių klaidų šalinimo;
  • Svetainės navigacijos ir patogumo vartotojui tobulinimo;
  • Kokybiško optimizuojamos svetainės turinio kūrimo ir kt.

Išorinė SEO optimizacija yra skirta, siekiant pagerinti svetainės matomumą tinkle. Į ją įeina:

  • Darbas su nuorodomis (atgalinių nuorodų kokybės tikrinimas, kova su „spamu“ (brukalais) nuorodose ir pan.);
  • Socialinio marketingo įtraukimas į įmonės viešąją komunikaciją;
  • Darbas su svetainės struktūra ir kt.

Kodėl svarbu dirbti tiek su vidine, tiek su išorine optimizacija?

Jei atliksite tik išorinį optimizavimą, ir mėginsite pritraukti vartotojus į svetainę be vidinio darbo su svetaine, tada susilauksite didesnio lankytojų srauto, bet nukentės svetainės konversija. Pastarasis terminas atspindi naudingo lankytojų įsitraukimo lygį. O tai yra pagrindinis svetainės efektyvumo ir patikimumo rodiklis.

Sudėtingas naršymas, lėtas greitis ar kiti nesklandumai atbaido vartotojus ir jie greitai palieka resursą. Tačiau, taip pat klaidinga – susitelkti tik ties vidiniu optimizavimu. Tokiu atveju, sulėtės lankytojų srauto augimas ir svetainės kopimas į viršutines paieškos sistemų pozicijas. Kitaip tariant, turėsite puikų resursą, kurio niekas neaplanko.

Į kokius dar veiksnius svarbu atsižvelgti, atliekant SEO optimizaciją?

Labai svarbu optimizuoti savo svetainę mobiliesiems įrenginiams. Vis daugiau žmonių internete prisijungia naudodamiesi išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais, o „Google“ prieš kelerius metus paskelbė, kad pradės teikti pirmenybę paieškos rezultatams svetainėse su mobiliąja versija. Tad neatidėliokite ir spręskite šį klausimą kuo greičiau.

Ir pabaigai: auksinė SEO specialistų taisyklė yra tokia: „Nepaisant to, kad SEO reikalavimus nustato paieškos sistemos, tačiau, pagrindinis veiksnys, į kurį atsižvelgia šių sistemų algoritmai, yra nauda ir patogumas vartotojui.“ Jeigu seniau užtekdavo parinkti reikiamus raktažodžius, tai, šiuo metu, SEO optimizacija svetainėms yra atskiras mokslas, kurį svarbu patikėti profesionalams.