Internetinių svetainių dizaino tendencijos 2020 metams

Internetinių svetainių dizaino tendencijos 2020 metams

Jeigu Jūsų tinklalapis ar elektroninė parduotuvė pasižymi prastesniais ar pasenusiais internetinio dizaino sprendimais, tai gali paskatinti potencialius klientus pereiti į konkurentų svetaines. Štai kodėl, taip svarbu žinoti, kokios yra internetinių svetainių dizaino tendencijos 2020 metams.

Naujausios WEB dizaino tendencijos

 

  • Video turinys

Tai ne itin nauja tendencija, tačiau, kol video turinys yra populiarumo viršūnėje, jo nėra kuo pakeisti. Video turinys – prieštaringas reiškinys, kalbant apie naršymo internete įpročius. Daugelis vartotojų neturi noro ilgai užsibūti svetainėje. Tačiau, kaip teigiama Merehead.com tinklaraštyje, daugelis iš jų pasiryžę sugaišti 2, 5 ir daugiau minučių, tam, kad peržiūrėtų atitinkamą vaizdo įrašą. Beje, 84 % vadovų įsitikinę, kad dėl kompanijos svetainėje patalpinto vaizdo įrašo jiems pavyko padidinti tinklalapio lankytojų srautą.

 

Internetiniu svetainiu dizaino tendencijos 2020 metams 6
Foto šaltinis: https://www.pexels.com/photo/two-person-watching-video-on-laptop-1321732/

 

  • Iššokantys pranešimai (angl. push notifications)

Tai pakankamai prieštaringa tendencija, tačiau, internetinio dizaino specialistai pripažįsta, kad ji įgauna pagreitį. Nemalonu matyti pranešimą iš svetainės monitoriaus kampe, dirbant ar žiūrint filmus. Tačiau, kartais, tai gali būti ir naudinga. Pavyzdžiui, pranešimas, kad baigiasi bilietai į mėgstamos grupės koncertą ar futbolo rungtynes.

 

Internetiniu svetainiu dizaino tendencijos 2020 metams

Foto šaltinis: https://pixabay.com/vectors/symbol-gui-internet-internet-page-2480161/Foto šaltinis:

 

  • Vadinamieji pokalbių-botai (angl. chat bots)

Kita kylanti tendencija yra susijusi su dirbtiniu intelektu. Vartotojai dažnai kreipiasi į  pagalbos centrus, skirtus jiems, pateikdami aibę klausimų. Paprastai, laikui bėgant, jie supanašėja. Todėl, kaip teigiama Merehead.com tinklaraštyje, šių centrų darbuotojams tampa vis sunkiau tinkamai reaguoti į pasikartojančias vartotojų užklausas. Pokalbių-botai yra programos, skirtos pokalbiui imituoti, kurios šiuo metu yra tobulinamos, siekiant priartinti jų „bendravimą“ prie žmogiškojo. Jie renka klausimų bazę ir atsakinėja susidomėjusiems klientams.

 

Internetiniu svetainiu dizaino tendencijos 2020 metams

Foto šaltinis: https://pixabay.com/illustrations/chatbot-bot-assistant-support-icon-4071274/

 

Dar kelios 2020-ųjų internetinio dizaino tendencijos

 

  • Tuščia erdvė (angl. white space)

Vadinamojo baltojo ploto naudojimas yra vienas iš interneto svetainių kūrimo principų ir efektyvus būdas pritraukti dėmesį. Tuščia erdvė reiškia plotą tarp dizaino elementų, taip pat, erdvę kai kuriuose tinklalapio elementuose (įskaitant tarpus tarp eilučių ir šrifto ištempimą). Kita vertus, svarbu suprasti, kad priešingai nei originalus pavadinimas „balta erdvė“, toji erdvė neturėtų būti būtent balta. Tai gali būti bet kokia spalva, faktūra ar net fono paveikslėlis. Tuščios erdvės esmė ta, kad ji neturi vartotojams perteikti jokio prasminio krūvio.

 

Internetiniu svetainiu dizaino tendencijos 2020 metams

Foto šaltinis: https://pixabay.com/vectors/statistic-survey-website-template-1606951/

 

  • Paprasta navigacija pasižymintis ir patrauklus dizainas.

Interneto dizaineriai žino, kad vartotojo dėmesiui patraukti, teturi 5 sekundes. Tad, labai svarbu kurti patogią svetainių ir elektroninių parduotuvių navigaciją. Dabar vis labiau populiarėja šoninis informacinis blokas, kuriame išdėstytos prekių ar paslaugų kategorijos. Na, o senesnis variantas, kai šie elementai būdavo pateikiami puslapio viršuje, naudojamas vis rečiau. Daugiau apie tai rašėme straipsnyje: Kodėl verta perkurti internetinę svetainę?

 

WEB dizaineriai semiasi įkvėpimo iš kitų sričių kolegų

 

Visų pirma, jie semiasi įkvėpimo iš socialinių tinklų specialistų. Štai iš kur atkeliauja tendencija oficialaus stiliaus, „šaltas“ nuotraukas keisti ryškiomis, įsimintinomis, skatinančiomis pirkimus iliustracijomis. Būtent: „iliustracijomis“, nes 2020-aisiais WEB dizaino viršūnes užkariaus tarsi ranka piešti grafiniai elementai. Nors iliustracijos ir nėra pagrindinis socialinių tinklų elementas, jos 2020-aisiais bus itin populiarios.

 

Internetiniu svetainiu dizaino tendencijos 2020 metams

Foto šaltinis: https://pixabay.com/illustrations/icon-polaroid-blogger-rss-app-2486501/

 

Kitas įkvėpimo šaltinis – aukštoji mada. 2020-aisias WEB dizainas semsis įkvėpimo iš jau kurį laiką joje vyraujančio chaotiškumo. Pamirškite laikus, kai visi svetainės elementai būdavo išdėstomi tvarkingai, tarsi patalpinti ant nematomų linijų. Kitąmet svetainės elementai bus dėstomi, iš pirmo žvilgsnio, „padrikai“. Ši technika puslapio dizainui suteikia kūrybiškumo ir įrodo, kad internetinių svetainių dizaino tendencijos 2020 metams nustebins ir privers keisti standartus.